Image Image Image Image Image

zelená knižnica

Najznámejšou edíciou vydavateľstva Slovenský Spisovateľ je ZELENÁ KNIŽNICA.

Už niekoľko rokov je vnímaná ako záruka dobrého napínavého čítania.

Scroll to Top

Na vrch

Knihy vydavateľstva Slovenský spisovateľ

Autor:

Jo Thomas

Odporúčaná cena:

16,90 €

Výroba: 25.7.2024

Počet strán: 368

Väzba: viazaná

Ďalšie podrobnosti
o knihe >>>

V kategórii 03, júl 2024 | V kategórii: | Vydal Vladimira

Čaro olivovníkov

Jo Thomas

Čaro olivovníkov

V dnešných časoch si môžete kúpiť na internete takmer všetko. Ruthie Collinsová si takto zadovážila farmu v južnom Taliansku. Mladá Londýnčanka prišla po rozchode so svojím dlhoročným priateľom Edom o strechu nad hlavou a hrozilo jej, že sa bude musieť vrátiť k mame na nepohodlný gauč. Rozhodne sa preto od základov zmeniť svoj život a splniť si veľký sen – kúpiť si dom a spraviť z neho domov. Na internete vydraží starší farmársky dom v Apúlii aj so sadom olivovníkov. Hneď od začiatku však čelí ťažkým skúškam. Po príchode na miesto musí bojovať s nepriateľsky naladenou kozou a s hustým lejakom, potom ju potrápi nevraživý sused Marco Bellanuovo aj s celým svojím príbuzenstvom. Nuž a nakoniec si uvedomí, že starostlivosť o olivovníky, o ktorých nevie vôbec nič, nie je romantická prechádzka ružovou záhradou, ale ťažká drina. Nečudo, že niekedy má sto chutí vrátiť sa do Londýna…

Život sa môže zmeniť jediným kliknutím počítačovej myši, ale všetko dobré – priateľstvo, láska či úroda olív si vyžadujú čas, aby dozreli. Dokáže Ruthie prekonať všetky prekážky, zabudnúť na minulosť a napokon nájsť kúsok svojho dolce vita?

 

Jo Thomas dlhé roky pracovala ako reportérka pre britské BBC Radio, v roku 2013 získala literárnu cenu za svoju prvotinu The Oyster Catcher. S manželom a tromi deťmi žije vo waleskom Vale of Glamorgan.

Vlastnosti knihy


Návrat na popis knihy >>>