Image Image Image Image Image

zelená knižnica

Najznámejšou edíciou vydavateľstva Slovenský Spisovateľ je ZELENÁ KNIŽNICA.

Už niekoľko rokov je vnímaná ako záruka dobrého napínavého čítania.

Scroll to Top

Na vrch

Knihy vydavateľstva Slovenský spisovateľ

Autor:

Erika Krouse

Odporúčaná cena:

19,90 €

Výroba: 6.9.2023

Počet strán: 384

Väzba: viazaná

Ďalšie podrobnosti
o knihe >>>

V kategórii 31, júl 2023 | V kategórii: | Vydal Vladimira

Prezraď mi všetko

Erika Krouse

Prezraď mi všetko

Prezraď mi všetko – unikátne spojenie memoárov a beletrizovaného true crime – je fascinujúci príbeh prelomového vyšetrovania sexuálnych útokov na istej americkej univerzite a súkromnej vyšetrovateľky, ktorá v ňom zohrala kľúčovú úlohu.

Na jeseň roku 2002 Erika Krouse prijala nečakanú ponuku právnika    Graysona, aby preňho pracovala ako súkromná vyšetrovateľka. Spočiatku má pocit, že je to pre ňu ideálna práca, no čoskoro si uvedomí, že netuší, čo vlastne robí. Grayson však verí jej schopnostiam a požiada ju, aby sa pustila do vyšetrovania nového prípadu – sexuálneho útoku na študentku, ktorú na večierku napadli hráči amerického futbalu. Erika vie, že by mala odmietnuť – vzhľadom na jej minulosť plnú sexuálneho násilia je to pre ňu príliš osobné. Napriek tomu prácu prijme, povzbudená Graysonovým presvedčením, že ako právnik dokáže presadiť významné zmeny. A možno to dokáže aj ona.

V nasledujúcich piatich rokoch Erika zistí všetko o technikách detektívnej práce, vyhľadávaní svedkov a odhaľovaní kultúry sexuálneho násilia a obťažovania v univerzitnom futbalovom programe. Vyšetrovanie postupne prerastie do obrovského škandálu a prelomového občianskoprávneho sporu, ktorý môže viesť k zmene dôležitého zákona. Erika nemyslí na nič iné, práca ju úplne pohltí. Keď však celý prípad aj jej vlastný život skončia v troskách, musí prísť na to, ako pomôcť Graysonovi vyhrať, a zároveň nestratiť samu seba.

 

Americká spisovateľka Erika Krouse je oceňovaná autorka románov, poviedok a literatúry faktu. Kniha Prezraď mi všetko jej priniesla záujem čitateľov aj uznanie odbornej kritiky. Získala za ňu viacero ocenení vrátane prestížnej ceny Edgar za najlepší kriminálny román literatúry faktu za rok 2023. Erika žije a tvorí v Boulderi v štáte Colorado, prednáša tvorivé písanie a na čiastočný úväzok pracuje ako súkromná vyšetrovateľka.

Vlastnosti knihy


Návrat na popis knihy >>>