Image Image Image Image Image

zelená knižnica

Najznámejšou edíciou vydavateľstva Slovenský Spisovateľ je ZELENÁ KNIŽNICA.

Už niekoľko rokov je vnímaná ako záruka dobrého napínavého čítania.

Scroll to Top

Na vrch

Knihy vydavateľstva Slovenský spisovateľ

Autor:

Agatha Christie

Odporúčaná cena:

15,90 €

Výroba: 22.8.2024

Počet strán: 320

Väzba: viazaná

Ďalšie podrobnosti
o knihe >>>

V kategórii 03, jún 2024 | V kategórii: | Vydal Vladimira

Tichá noc Hercula Poirota

Agatha Christie

Tichá noc Hercula Poirota

Po detektívke Vraždy v Kingfisher Hille nám britská spisovateľka Sophie Hannahová ponúka ďalší, v poradí už piaty príbeh s jedinečným belgickým detektívom v hlavnej úlohe, tentoraz s nádychom vianočnej atmosféry. Hercule Poirot v ňom opäť spojí sily s mladým inšpektorom Scotland Yardu Edwardom Catchpoolom, no tak ako vždy, aj tentoraz sa pri vyšetrovaní záhadnej vraždy spolieha predovšetkým na svoje malé sivé bunky.

Je 19. decembra 1931. Hercule Poirot a inšpektor Edward Catchpool práve plánujú spoločné Vianoce, keď ich prepadne inšpektorova neodbytná matka Cynthia. Doslova ich prinúti, aby s ňou odišli do Norfolku a objasnili nepochopiteľnú vraždu obľúbeného a nekonfliktného muža v zdanlivo bezpečnom prostredí – na nemocničnom oddelení. Cynthia navyše trvá na tom, aby sa počas vyšetrovania ubytovali v rozpadajúcom sa sídle jej priateľov Vivienne a Arnolda Laurierovcov na norfolskom pobreží a spoločne tam strávili vianočné sviatky. Arnold má byť čoskoro hospitalizovaný v tej istej nemocnici a jeho manželka je presvedčená, že bude ďalšou vrahovou obeťou, hoci odmieta vysvetliť prečo.

Ak sa chce Poirot do Vianoc vrátiť domov, má iba necelý týždeň na to, aby zločin vyriešil a zabránil tak ďalším vraždám. Keď sa však slávny detektív pustí do hľadania súvislostí medzi mŕtvym mužom a Arnoldom Laurierom a postupne preniká do komplikovaných rodinných vzťahov a tajomstiev, aj on sám sa ocitne v ohrození života…

 

Vlastnosti knihy


Návrat na popis knihy >>>