Image Image Image Image Image

zelená knižnica

Najznámejšou edíciou vydavateľstva Slovenský Spisovateľ je ZELENÁ KNIŽNICA.

Už niekoľko rokov je vnímaná ako záruka dobrého napínavého čítania.

Scroll to Top

Na vrch

Knihy vydavateľstva Slovenský spisovateľ

Autor:

Lucia Sasková

Odporúčaná cena:

16,90 €

Výroba: 23.9.2024

Počet strán: 352

Väzba: viazaná

Ďalšie podrobnosti
o knihe >>>

V kategórii 09, júl 2024 | V kategórii: | Vydal Vladimira

Trinásta

Lucia Sasková

Trinásta

Trinásta… Je trinástka šťastné číslo alebo prináša smolu? Trinásty príbeh od autorky Lucie Saskovej nám možno dá odpoveď v jednej z trinástich kapitol.

Hlavná hrdinka sa po traumatickej udalosti, ktorá ju neustále ťahá ku dnu, vydáva na cestu s prísľubom nového života plného radosti. Spoznáva šťastných a spokojných ľudí, žijúcich v uzavretej komunite podľa striktných pravidiel. Odrazu je výnimočná, dôležitá a noví priatelia sa stanú jej ochrancami i najbližšou rodinou. Prechádza rôznymi fázami a rituálmi, ktoré z nej majú spraviť lepšieho človeka. Časom si však začne klásť otázku, čo je vlastne pravda a čo výsledok manipulácie. Je Chrám svetla a tmy naozaj miestom, kde dokáže začať žiť odznova, ako nový človek a podľa vlastných predstáv?

Autorka sa počas tejto cesty hlavnej hrdinky pohráva nielen s postavami, ale aj s čitateľom. Odhalíte všetky tajomstvá ukryté medzi riadkami? Čo je skutočnosť a čo len predstava?  Niekedy je možno lepšie nevedieť, nevidieť, nerozprávať…

Strhujúci príbeh inšpirovaný skutočnými spoločenstvami na celom svete odhaľuje, aké jednoduché je hrať sa s naštrbenou ľudskou psychikou a kam až môže takáto manipulácia zájsť.

 

Vlastnosti knihy


Návrat na popis knihy >>>