Image Image Image Image Image

zelená knižnica

Najznámejšou edíciou vydavateľstva Slovenský Spisovateľ je ZELENÁ KNIŽNICA.

Už niekoľko rokov je vnímaná ako záruka dobrého napínavého čítania.

Scroll to Top

Na vrch

Knihy vydavateľstva Slovenský spisovateľ

Autor:

Sarah E. Ladd

Odporúčaná cena:Výroba: 5.9.2024

Počet strán: 376

Väzba: viazaná

Ďalšie podrobnosti
o knihe >>>

V kategórii 09, júl 2024 | V kategórii: | Vydal Vladimira

Zlodej z Lanwyn Manoru

Sarah E. Ladd

Zlodej z Lanwyn Manoru

Cornwall, Anglicko 1818

Druhá časť trilógie Romány z Cornwallu z pera Sarah E. Laddovej, autorky obľúbených regentských sérií Tajomstvá vresovísk Poklady Surrey, vás v dojemnom príbehu o hľadaní šťastia, lásky a domova zavedie do prostredia medených baní v Cornwalle.  

Julia Twetheweyová má zlomené srdce. V nádeji, že si ho vylieči, prijme pozvanie od tety a strýka na panstvo Lanwyn Manor, no hneď po príchode ju v miestnom hostinci prepadnú. Zachráni ju príťažlivý Isaac Blake, správca medenej bane Wheal Tamsen, ktorá patrí jeho bratovi Matthewovi. A práve Matthewa si Juliina teta vezme na mušku ako najvhodnejšiu partiu pre svoju neter. Juliu však niečo podvedome ťahá k Isaacovi.

Isaac Blake má dobré srdce. Súcití s miestnymi baníkmi, ktorí v zlých časoch trú biedu, a pokúša sa znovu otvoriť zaplavenú baňu Wheal Gwenna, dedičstvo po predkoch. Krásna návštevníčka susedného Lanwyn Manoru mu nadobro učaruje, no brat mu dá jasne najavo, že dvoriť sa jej bude on. Isaac sa s tým len veľmi ťažko zmieruje…

Keď sa na Lanwyn Manore začnú diať čudné veci a nič už nie je také, ako sa zdá, Julia a Isaac sa ocitnú v centre záhadných udalostí, ktoré podrobia ťažkej skúške nielen ich morálne zásady, ale i srdcia a duše.

 

Vlastnosti knihy


Návrat na popis knihy >>>