Image Image Image Image Image

zelená knižnica

Najznámejšou edíciou vydavateľstva Slovenský Spisovateľ je ZELENÁ KNIŽNICA.

Už niekoľko rokov je vnímaná ako záruka dobrého napínavého čítania.

Scroll to Top

Na vrch

Novinky

16

nov
2022

V kategórii: Novinky

Vydal: Slovenský spisovateľ

24 DNÍ DO VIANOC: Romantická komédia s čarom Vianoc

Dňa16, nov 2022 | V kategórii: Novinky | Vydal: Slovenský spisovateľ

Príbeh o dvoch úžasných a krásnych ľuďoch, ktorí si nachádzajú cestu nielen jeden k druhému, ale aj sami k sebe. „Verím, že vám čítanie prinesie veľa úsmevov, hlasný smiech, láskavý pocit na srdci a naladí vás na čaro Vianoc,“ odkazuje autorka čitateľom a dodáva: „A ak ste odvážni, vytvorte si vlastný adventný plán!“

Bláznivá i dojemná romantická komédia s čarom Vianoc. Nina má dobre platené miesto, skvelé kolegyne a čoskoro ju povýšia. Práca ju však vôbec nenapĺňa. Má perspektívny vzťah so spoľahlivým mužom, ktorý ju má úprimne rád. Ona ho však nemiluje. Čaká ju predĺžený víkend v Paríži, na ktorý sa ani trochu neteší. A na dosah ruky má dokonalý byt, do ktorého sa netúži nasťahovať. Nechtiac vypočutý rozhovor neznámej dvojice ju prinúti premýšľať nad vlastným životom. Vydesí ju, keď si uvedomí, že osoba, ktorou je dnes, sa na jej niekdajšie ja vlastne ani  nepodobá. Do Vianoc zostáva dvadsaťštyri dní a Nina začne robiť všetko pre to, aby bola na Štedrý deň opäť sama sebou – vyťahuje zo skrine rodinných kostlivcov, plní si tajné túžby, priznáva boľavé pravdy, napráva staré chyby a uskutočňuje svoje sny. Aj tie pochabé. A keďže vianočný čas je plný zázrakov, do cesty sa jej pripletie príťažlivý cudzinec, ktorý jej rozbúcha srdce, vždy keď sa naňho pozrie. Mohol by byť tým najkrajším vianočným darčekom, aký kedy dostala… ak bude dosť odvážny, aby si ju skrotil.

O autorke Michale Ries

Michala Ries (1989) pochádza z Bánoviec nad Bebravou a spolu s manželom a dvoma deťmi žije v malej dedinke pod Čachtickým hradom. Vyštudovala sociálnu prácu, no roky sa pracovne pohybovala v obchodno-ekonomickej oblasti. Je autorkou piatich kníh: Na úteku (2020), Na love (2021), Zadrž dych (2021), Celý život (2022), 24 dní do Vianoc. Všetky vyšli vo vydavateľstve Slovenský spisovateľ.

Titul  24 DNÍ DO VIANOC vychádza na 448 stranách, odporúčaná maloobchodná cena 14,90  €.

Tags |