Image Image Image Image Image

zelená knižnica

Najznámejšou edíciou vydavateľstva Slovenský Spisovateľ je ZELENÁ KNIŽNICA.

Už niekoľko rokov je vnímaná ako záruka dobrého napínavého čítania.

Scroll to Top

Na vrch

Knihy vydavateľstva Slovenský spisovateľ

Krkavčí kráľ

Dňa06, jún 2024 | V kategórii: | Vydal: Vladimira

Krkavčí kráľ

Úspešná slovenská autorka Kristína Brestenská má na svojom konte  osem kníh, hoci debutovala pomerne nedávno, v roku 2018. Jej doménou sú historické romanticko-dobrodružné príbehy, no veľký záujem čitateľov vzbudil aj jej prvý fantazijný román s názvom Srieň, Pochodeň a Temnota, ktorý sa po troch rokoch dočkal pokračovania v podobe Krkavčieho kráľa, nového strhujúceho príbehu ťažko skúšaného kráľovstva Antalya a jeho troch princezien. 

Hoci bola kliatba bohov po poslednom turnaji prelomená a v ansalyjskom kráľovstve vzklíčil nový život, tri princezné stále nenachádzajú vytúžené šťastie a pokoj.

Najmladšia Andromede stráca posledné čriepky nádeje a svetla vo svojom temnom živote. Prostredná Salomé sa stáva otrokom vlastnej moci a prenasleduje ju proroctvo, za ktoré zaplatila privysokú cenu. Najstaršia Lyasante vládne v Ansalyi. Zdanlivo jediná získala to, po čom túžila, no naráža na odpor šľachticov a požiadavky, ktoré nie je ochotná akceptovať.

Keď sa pred hranicami rozdrobenej a oslabenej krajiny objaví nepriateľ a mocná vedma, zasiahnu bohovia a prinavrátia Ansalyi panovníka, ktorý ju dokáže zjednotiť a viesť do neodvratnej vojny.

Na znovuzrodeného krkavčieho kráľa však čakajú dve neľahké úlohy – musí primäť zlomenú Andromede, spurnú Salomé a hrdú Lyasante, aby mu v blížiacej sa vojne kryli chrbát, a zároveň nájsť spôsob, ako získať ženu, po ktorej priveľmi túžil a kvôli ktorej bola jeho duša doposiaľ uväznená v tele krkavca.

 

Veľká štvorka

Dňa06, jún 2024 | V kategórii: | Vydal: Vladimira

Veľká štvorka

Prvá dáma anglickej detektívky nám vo svojom románe z roku 1927, ktorý vychádza v novom vydaní, predstavila Hercula Poirota v celkom inom, prekvapivom svetle: slávny detektív v ňom namiesto zvyčajného vyšetrovania prípadu vraždy vo vidieckom sídle zvádza súboj s mimoriadne nebezpečnou medzinárodnou organizáciou, usilujúcou sa ovládnuť svet.

Každý osve predstavoval obrovskú hrozbu. Keď sa spojili, stali sa prakticky neporaziteľnými. Geniálny Číňan, americký milionár, francúzska vedkyňa a nepolapiteľný majster prestrojení – členovia Veľkej štvorky – zosnovali zločinecké sprisahanie takých obludných rozmerov, že šokuje i samého Poirota. V súboji s nimi mu pomáhajú jeho jedinečné deduktívne schopnosti, no čím dlhšie sa ich snaží vystopovať, tým jasnejšie sa ukazuje, že toto môže byť jeho posledný, osudný prípad…

 

Zlodej z Lanwyn Manoru

Dňa06, jún 2024 | V kategórii: | Vydal: Vladimira

Zlodej z Lanwyn Manoru

Cornwall, Anglicko 1818

Druhá časť trilógie Romány z Cornwallu z pera Sarah E. Laddovej, autorky obľúbených regentských sérií Tajomstvá vresovísk Poklady Surrey, vás v dojemnom príbehu o hľadaní šťastia, lásky a domova zavedie do prostredia medených baní v Cornwalle.  

Julia Twetheweyová má zlomené srdce. V nádeji, že si ho vylieči, prijme pozvanie od tety a strýka na panstvo Lanwyn Manor, no hneď po príchode ju v miestnom hostinci prepadnú. Zachráni ju príťažlivý Isaac Blake, správca medenej bane Wheal Tamsen, ktorá patrí jeho bratovi Matthewovi. A práve Matthewa si Juliina teta vezme na mušku ako najvhodnejšiu partiu pre svoju neter. Juliu však niečo podvedome ťahá k Isaacovi.

Isaac Blake má dobré srdce. Súcití s miestnymi baníkmi, ktorí v zlých časoch trú biedu, a pokúša sa znovu otvoriť zaplavenú baňu Wheal Gwenna, dedičstvo po predkoch. Krásna návštevníčka susedného Lanwyn Manoru mu nadobro učaruje, no brat mu dá jasne najavo, že dvoriť sa jej bude on. Isaac sa s tým len veľmi ťažko zmieruje…

Keď sa na Lanwyn Manore začnú diať čudné veci a nič už nie je také, ako sa zdá, Julia a Isaac sa ocitnú v centre záhadných udalostí, ktoré podrobia ťažkej skúške nielen ich morálne zásady, ale i srdcia a duše.

 

Tichá noc Hercula Poirota

Dňa03, jún 2024 | V kategórii: | Vydal: Vladimira

Tichá noc Hercula Poirota

Po detektívke Vraždy v Kingfisher Hille nám britská spisovateľka Sophie Hannahová ponúka ďalší, v poradí už piaty príbeh s jedinečným belgickým detektívom v hlavnej úlohe, tentoraz s nádychom vianočnej atmosféry. Hercule Poirot v ňom opäť spojí sily s mladým inšpektorom Scotland Yardu Edwardom Catchpoolom, no tak ako vždy, aj tentoraz sa pri vyšetrovaní záhadnej vraždy spolieha predovšetkým na svoje malé sivé bunky.

Je 19. decembra 1931. Hercule Poirot a inšpektor Edward Catchpool práve plánujú spoločné Vianoce, keď ich prepadne inšpektorova neodbytná matka Cynthia. Doslova ich prinúti, aby s ňou odišli do Norfolku a objasnili nepochopiteľnú vraždu obľúbeného a nekonfliktného muža v zdanlivo bezpečnom prostredí – na nemocničnom oddelení. Cynthia navyše trvá na tom, aby sa počas vyšetrovania ubytovali v rozpadajúcom sa sídle jej priateľov Vivienne a Arnolda Laurierovcov na norfolskom pobreží a spoločne tam strávili vianočné sviatky. Arnold má byť čoskoro hospitalizovaný v tej istej nemocnici a jeho manželka je presvedčená, že bude ďalšou vrahovou obeťou, hoci odmieta vysvetliť prečo.

Ak sa chce Poirot do Vianoc vrátiť domov, má iba necelý týždeň na to, aby zločin vyriešil a zabránil tak ďalším vraždám. Keď sa však slávny detektív pustí do hľadania súvislostí medzi mŕtvym mužom a Arnoldom Laurierom a postupne preniká do komplikovaných rodinných vzťahov a tajomstiev, aj on sám sa ocitne v ohrození života…

 

Muž, ktorý túžil po láske, a kocúr, ktorý mu ju dal

Dňa29, máj 2024 | V kategórii: | Vydal: Vladimira

Muž, ktorý túžil po láske, a kocúr, ktorý mu ju dal

Čo je šťastie a ako ho môžem nájsť? Azda každý z nás si aspoň raz v živote kládol tieto otázky, no len málokomu sa na ne podarilo nájsť odpoveď…

Christian je bohatý realitný maklér, býva v prepychovej vile a jazdí na porsche. Keď jedného dňa uzavrie miliónový obchod, na ktorom dlho pracoval, napodiv sa z toho nedokáže tešiť a prvý raz v živote sa pýta sám seba, či sú ambície, úspech a peniaze skutočne kľúčom k šťastiu. Vzápätí začne dostávať záhadné lístočky s odkazmi, ktoré nachádza na tých najzvláštnejších miestach. Pátranie po odosielateľovi ho zavedie do neďalekej prírodnej rezervácie, kam ho sprevádza ryšavý kocúrik Joshua, ktorý sa nečakane objavil uňho doma a stal sa jeho nerozlučným priateľom. Počas výstupu na zalesnený kopec Christian spoznáva rôznych ľudí – bývalého manažéra, ktorý našiel útechu v samote, záhadnú mníšku či mladého muža, ktorý rozumie zvieratám, a jeho putovanie postupne nadobúda duchovný rozmer. Každé z týchto stretnutí ho privádza k čoraz hlbším úvahám o dokonalosti, o ktorú sa odjakživa usiloval, no nikdy ju nedosiahol.

Na konci svojej cesty Christian pochopí, kto je autorom zvláštnych odkazov, ale aj to, čo je v živote naozaj dôležité a v čom spočíva skutočný zmysel života a šťastie.

Leonciniho výnimočný román, ktorého prvým čitateľom bol pápež František, je príjemné inšpiratívne čítanie, ktoré vás pohladí po duši.

 

Nekonečná noc

Dňa21, máj 2024 | V kategórii: | Vydal: Vladimira

Nekonečná noc

Nekonečná noc z roku 1967 patrí ku knihám, ktoré si Agatha Christie cenila najväčšmi. V čase vzniku sa jej dostalo nielen vrelého prijatia od čitateľov, ale aj mimoriadneho uznania zo strany literárnych kritikov. Tento mysteriózny detektívny román, ktorý môžeme pokojne nazvať trilerom, je dodnes považovaný za najlepšie dielo z posledného obdobia tvorby legendárnej spisovateľky.

Cigánske panstvo je nádherné miesto na kopci s výhľadom na more. Michaelovi Rogersovi, chudobnému dvadsaťdvaročnému mladíkovi, jeho krása doslova učarovala. Sníva o tom, že medzi tmavými jedľami raz postaví veľkolepý dom, ožení sa s krásnym dievčaťom a budú spolu šťastne žiť až do smrti. A keď práve tam, na Cigánskom panstve stretne Ellie Goodmanovú, závratne bohatú dedičku, jeho sen o šťastnom živote sa začne napĺňať. Pôvabná Ellie sa totiž do Michaela na prvý pohľad zamiluje a napriek nesúhlasu svojich poručníkov sa zaňho vydá. Nad životmi mladomanželov sa však od začiatku vznáša tieň hrozby – miesto, kde sa rozhodli usadiť, je vraj prekliate…

 

Vražedné koleso

Dňa21, máj 2024 | V kategórii: | Vydal: Vladimira

Vražedné koleso

Tom Mead sa svojím vynikajúcim druhým románom Vražedné koleso etabloval ako súčasný majster záhady zamknutej miestnosti. Ponúka nám v ňom nie jednu, ale hneď tri navzájom prepojené „nemožné“ vraždy, pričom každá zápletka priam oplýva nečakanými zvratmi a nápaditými falošnými stopami. Dokonca aj čitatelia, ktorí sa dôvtipom vyrovnajú rafinovaným autorom a ich detektívom, tentoraz obídu naprázdno!

 

Dokážete vyriešiť vraždu na ruskom kolese?

Londýn 1938. V celom meste vyvolá rozruch prípad podivuhodnej vraždy: ktosi zastrelil muža na vrchole ruského kolesa. V kabíne s ním bola iba jeho manželka, tá však trvá na svojej nevine. Senzácie sa chytí bulvárna tlač a ponúkne odmenu tomu, kto tento prípad vyrieši ako prvý.

Objasniť záhadnú vraždu v lunaparku sa usiluje aj mladý ambiciózny, no trochu naivný právnik a amatérsky kúzelník Edmund Ibbs, ktorý zastupuje obvinenú vdovu. Nechtiac sa však zapletie do pavučiny klamstiev a zločinných konšpirácií a čoskoro sa stane hlavným podozrivým z ďalších dvoch bizarných vrážd, ku ktorým dôjde v divadle Granátovník. Najprv sa na javisku počas vystúpenia slávneho iluzionistu z ničoho nič objaví mŕtvola, druhú obeť nájdu krátko nato v zákulisí – zastrelenú v zamknutej šatni.

Edmund sa iba ocitol v nesprávny čas na nesprávnom mieste, no inšpektor Flint zo Scotland Yardu je presvedčený o jeho vine. A tak sa jedinou nádejou mladého muža stáva kúzelník na dôchodku Joseph Spector, ktorý sa našťastie nachádzal v divadle, keď tam došlo k vraždám. Spector má výnimočný talent riešiť nevysvetliteľné záhady, postačia však jeho deduktívne schopnosti na rozlúsknutie tejto neuveriteľne zamotanej série vrážd?

 

Tretie dievča

Dňa21, máj 2024 | V kategórii: | Vydal: Vladimira

Tretie dievča

Kráľovná anglickej detektívky nás v tomto skvelom románe, ktorý vychádza v novom vydaní, zavedie do Londýna v polovici 60. rokov minulého storočia, kde už nič nie je také ako v starom dobrom Anglicku…

Tri mladé ženy si spoločne prenajímajú londýnsky byt. Jedna z nich je ambiciózna sekretárka, druhá umelkyňa – a tá tretia vyhľadá Hercula Poirota a zdôverí sa mu, že asi spáchala vraždu. Po tomto šokujúcom priznaní však vystrašená dievčina bez ďalších slov odchádza.

Za výdatnej pomoci dávnej priateľky, známej autorky detektívok Ariadne Oliverovej, sa Poirot dozvedá viac o tomto záhadnom treťom dievčati, o jeho rodine a zmiznutí. Je Norma Restaricková naozaj nebezpečná vrahyňa alebo len pomätená mladá žena? Pátranie po vražde, vrahovi i samotnej obeti dá slávnemu detektívovi poriadne zabrať, no jeho malé sivé bunky ho ani tentoraz nesklamú…

 

Jazvečík nosí Pradu

Dňa23, apr 2024 | V kategórii: | Vydal: Vladimira

Jazvečík nosí Pradu

Ako začneš odznova, keď najväčšiu chybu tvojho života videlo viac ako milión ľudí?

Keď sa niečo dostane na internet, ostane to tam navždy.

Špecialistka na sociálne siete Isla Thompsonová sa o tom presvedčí na vlastnej koži, keď sa dopustí kolosálneho prešľapu: nechtiac zničí kariéru vychádzajúcej hviezdičky a stane sa personou non grata vo svojej brandži. Isla nemôže čakať, kým opadne mediálny ošiaľ, musí sa postarať o svoju štrnásťročnú sestru, na ktorú po matkinom odchode ostala sama. Keď sa jej naskytne príležitosť zarábať si ako opatrovateľka psov, dlho neváha a začne sa starať o rozmaznanú jazvečíčku Camillu.

Už po týždni plnenia bizarných úloh z Camillinho každodenného programu si Isla uvedomí, že ťažko zvládnuteľná sučka viac šteká ako hryzie – podobne ako jej majiteľ, záhadný milionár Theo Garrison, ktorý sa skrýva za povesť nevľúdneho samotára. Theo nie je až taký mrzút, za akého sa vydáva. Za ochranným múrom, ktorý si vystaval, je milý a zábavný, a tak Isle padne čoraz ťažšie vnímať ho iba ako zamestnávateľa. Napriek tomu sa doňho nechce zaľúbiť – znamenalo by to zabývať sa v jeho pohodlnom prepychovom svete, a Isla chce byť sestre príkladom a naučiť ju, že v živote sa oplatí ísť si za svojimi snami.

 

Stefanie London je úspešná americká autorka vyše dvadsiatich súčasných romancí a romantických komédií. Jej knihy sa stali bestsellermi podľa USA Today a iBooks. Stefanie pochádza z Austrálie a v súčasnosti žije v Toronte. Miluje cestovanie, dobrú kávu a romantické príbehy.

 

Vražda v sídle Wedgefield

Dňa23, apr 2024 | V kategórii: | Vydal: Vladimira

Vražda v sídle Wedgefield

Po románe Vražda v Mena House pokračuje populárna detektívna séria Prípady Jane Wunderlyovej ďalšou časťou, v ktorej sa nezávislá mladá vdova rozhodne prijať pozvanie anglického lorda – po nebezpečnom dobrodružstve v horúcom Egypte jej dobre padne oddýchnuť si v honosnom vidieckom sídle… až kým sa neďaleko neho nestane vražda.

Essex, 1926. Pokojný anglický vidiek poskytuje Jane a jej tete Millie, neúnavnej dohadzovačke, vítanú zastávku pred ich návratom do Ameriky. Kým Millie doháňa stratený čas so svojou novonájdenou dcérou Lillian a ich hostiteľom lordom Hughesom, Jane si kráti dlhú chvíľu hltaním detektívnych románov a lekciami lietania – čo sa tete ani trochu nepozdáva. Akékoľvek možné nebezpečenstvo vo vzduchu však zatieni tragédia na zemi, keď pri autonehode zahynie jeden z mechanikov pracujúcich u lorda Hughesa, veterán vojenského letectva Simon Marshall.

Prerezané brzdové lanká svedčia o tom, že nešlo o nehodu, no nemal sa stať obeťou niekto iný ako Simon? Dom je plný podozrivých – príbuzných, ktorí sa zastavili na návštevu, tajnostkárskeho služobníctva, tajomných osôb, ktoré sa v noci potulujú po pozemku. Za trochu nejasných okolností prichádza do sídla aj záhadný pán Redvers, ktorý pomohol Jane vyriešiť vraždu v Egypte, a opäť jej ponúka pomoc. Zdá sa, že všetci vo Wedgefielde chcú, aby Jane pomohla ochrániť rodinu Hughesovcov. Kým však hľadá odpovede, neprehliada náhodou vraha, ktorého má priamo pred očami?