Image Image Image Image Image

zelená knižnica

Najznámejšou edíciou vydavateľstva Slovenský Spisovateľ je ZELENÁ KNIŽNICA.

Už niekoľko rokov je vnímaná ako záruka dobrého napínavého čítania.

Scroll to Top

Na vrch

Novinky

05

jún
2019

V kategórii: Novinky

Vydal: Slovenský spisovateľ

CHLAPEC PRI DVERÁCH: Severské noir v tej najlepšej podobe

Dňa05, jún 2019 | V kategórii: Novinky | Vydal: Slovenský spisovateľ

Triler Chlapec pri dverách, ktorý práve vychádza v slovenskom preklade, zaznamenal krátko po jeho vydaní vo Veľkej Británii medzinárodný úspech a tak čitatelia ako aj kritici ho nešetria chválou. Ako napísal Booklist: „Majstrovsky zosnovaná pavučina lží v kombinácií s napätou, hrozivou atmosférou vás úplne pohltí.“

Chlapec pri dveráchCecilia Wilborgová má dokonalý život. Príťažlivého, milujúceho manžela, dve krásne dcéry a luxusný dom v malebnom nórskom mestečku Sandefjord. Ibaže Cecilia má aj jedno temné tajomstvo. Tajomstvo také hrozné, že nikdy nesmie vyjsť na svetlo sveta. Jedného dňa vstúpi do jej života Tobias, malý, osamelý osemročný chlapec, ktorý zúfalo túži po domove. A stane sa hrozbou pre Ceciliin dokonalý svet…

„Chcela som opísať narcistu, pretože narcistov považujem za desivých a fascinujúcich zároveň. Mám niekoľko osobných skúseností s narcistickými jednotlivcami, a to, čo je na nich znepokojujúce a zároveň veľmi zaujímavé pre spisovateľa je fakt, že sa správajú extrémne“, povedala autorka knihy Alex Dahl na margo hlavnej hrdinky jej debutu Cecilie.

ALEX DAHL, napoly Američanka, napoly Nórka, sa narodila v Osle. Študovala ruskú a nemeckú lingvistiku, ako aj tvorivé písanie a podnikový manažment. Svoju literárnu dráhu začala publikovaním poviedok. Chlapec pri dverách je jej prvý román, ktorý napísala počas pobytu v nórskom Sandefjorde. Momentálne venuje svoj čas rodine a písaniu tretieho románu.  Druhá kniha s názvom The Heart Keeper jej vyjde vo Veľkej Británii v júni t. r.

Z anglického originálu The Boy at the Door, ktorý vyšiel vo vydavateľstve Head of Zeus Ltd, London 2018, preložila Lenka Cinková.

Tags | ,