Image Image Image Image Image

zelená knižnica

Najznámejšou edíciou vydavateľstva Slovenský Spisovateľ je ZELENÁ KNIŽNICA.

Už niekoľko rokov je vnímaná ako záruka dobrého napínavého čítania.

Scroll to Top

Na vrch

Novinky

15

jan
2019

V kategórii: Novinky

Vydal: Slovenský spisovateľ

Daniel Silva a Druhá žena: Bola jeho najprísnejšie stráženým tajomstvom…

Dňa15, jan 2019 | V kategórii: Novinky | Vydal: Slovenský spisovateľ

Niektoré tajomstvá sú príliš nebezpečné, aby uzreli svetlo sveta. Majster špionážneho žánru Daniel Silva očividne nestráca dych – je tu ďalšie, už osemnáste pokračovanie jeho jedinečnej série! Fanúšikovia legendárneho Gabriela Allona sa môžu aj tentoraz tešiť na fascinujúci príbeh plný nečakaných zvratov, konšpirácií, lásky a zrady.

Záhadná Francúzka v odľahlom mestečku v andalúzskych vrchoch začína písať nebezpečné pamäti – príbeh muža, ktorého kedysi milovala v Bejrúte, a dieťaťa. Táto žena pozná najväčšie tajomstvo Kremľa. Pred mnohými rokmi sa KGB podarilo prepašovať na Západ svojho človeka a ten teraz stojí na prahu absolútnej moci. Veľké sprisahanie môže odhaliť iba jeden muž: Gabriel Allon, špičkový agent a reštaurátor, súčasný šéf izraelskej spravodajskej služby. Gabriel už predtým bojoval s temnými silami nového Ruska a zaplatil za to privysokú cenu. Teraz sa s Rusmi stretáva znova a v hre nie je nič menšie ako osud povojnového svetového poriadku…

Americký spisovateľ špionážnych románov Daniel Silva roky pracoval ako vojnový reportér pre televíznu stanicu CNN. Už jeho prvý román The Unlikely Spy z roku 1997 ho katapultoval na pozíciu najčítanejšieho autora tohto žánru v USA a dodnes je prekladaný po celom svete. V súčasnosti je Daniel Silva považovaný za klasika špionážneho žánru. Jeho romány boli preložené do 30 jazykov.

Z anglického originálu The other woman  preložila Alena Redlingerová

DRUHÁ ŽENA vychádza 336 stranách. Maloobchodná cena  13,90 €.

Tags |