Image Image Image Image Image

zelená knižnica

Najznámejšou edíciou vydavateľstva Slovenský Spisovateľ je ZELENÁ KNIŽNICA.

Už niekoľko rokov je vnímaná ako záruka dobrého napínavého čítania.

Scroll to Top

Na vrch

Novinky

20

mar
2018

V kategórii: Novinky

Vydal: Slovenský spisovateľ

Dilemy obyčajných žien, Pred vlastným svedomím neutečieme

Dňa20, mar 2018 | V kategórii: Novinky | Vydal: Slovenský spisovateľ

Pútavý príbeh troch generácií žien z jednej rodiny, ktoré stoja pred zásadnou voľbou. Musia sa rozhodnúť a vybrať si: buď sa budú riadiť srdcom a zvyšok rodiny i susedia ich odsúdia, alebo podľahnú tlaku okolia a ich nádej na šťastný život sa nadobro rozplynie. Tajomstvá nás robia osamelými a pred vlastným svedomím neutečieme, to je odkaz románu Dilemy obyčajných žien, ktorý práve vychádza.

Hlavnými hrdinkami druhého románu talentovanej slovenskej autorky Zuzany Janovskej  je Etela, jej matka Ilona a dcéra Paulína. Etele vstúpi do života bývalý priateľ a otrasie jej dovtedajšími istotami, Paulína je kvôli túžbe po dieťati nútená zavrhnúť  hlboko zakorenené hodnoty a na pozadí rodinnej drámy sa postupne odkrýva utrpenie najstaršej z rodu Ilony, ktorá celý život bojuje s trýznivým tajomstvom.

Dilemy obyčajných žien

Na otázku aké posolstvo nesie v sebe román Dilemy obyčajných žien autorka odpovedala: „Ukázať generačné rozdiely, zmýšľanie pred- a porevolučnej generácie, pripomenúť, že je ľahké odsúdiť, keď človek nevidí do hlavy a srdca druhému, že tajomstvá nás robia osamelými, že pred vlastným svedomím neutečieme…“ 

Zuzana Janovská (1981) pochádza z Oravy, je vydatá a má dve dcéry. Debutovala v roku 2016 románom Zostaň so mnou v Írsku. Inšpiráciou pre druhý román jej bolo najmä pros­tredie rodnej Oravy, kde hrá pri hľadaní osobného šťastia dôležitú úlohu rodina, okolie a tiež silná viera.

 

Román DILEMY OBYČAJNÝCH ŽIEN  vychádza na 192  stranách, maloobchodná cena 9,90  €.

Tags | ,