Image Image Image Image Image

zelená knižnica

Najznámejšou edíciou vydavateľstva Slovenský Spisovateľ je ZELENÁ KNIŽNICA.

Už niekoľko rokov je vnímaná ako záruka dobrého napínavého čítania.

Scroll to Top

Na vrch

Novinky

16

okt
2018

V kategórii: Novinky

Vydal: Slovenský spisovateľ

Jorga, dlho očakávané pokračovanie bestselleru Kliatba

Dňa16, okt 2018 | V kategórii: Novinky | Vydal: Slovenský spisovateľ

 „Fantazijný príbeh Jorgy vo mne zrel päť rokov, kým dostal knižnú podobu. Keď som písala Kliatbu, bol to pre mňa úžasný tvorivý zážitok, pretože som nemusela dávať pozor na historické súvislosti a fakty, mohla som naplno popustiť uzdu fantázii a keď som napísala posledné strany, uvedomila som si, že sa s ňou ešte nechcem rozlúčiť a príbeh ukončiť.

Jorga, pokračovanie knihy Kliatba

A čitatelia to pochopili. Neprešla jedna beseda, aby sa ma niekto neopýtal na pokračovanie, dostala som množstvo žiadosti a správ, a povedala som si, že je načase s tým niečo urobiť. Markusova strážkyňa Jorga dostala svoj vlastný príbeh a v knihe sa jej osud zavŕši“, prezradila úspešná autorka. Zdá sa, že kliatba nešťastnej matky bola po stáročiach prelomená – preliata krv oslobodila Markusa Berzeviča i jeho strážkyňu. Jorga teda môže slobodne odísť a žiť svoj život. Zo všetkého najväčšmi túži po láske, akú vídala u svojho pána a jeho ženy Vereny. Jediná osudná chyba jej však nielen vezme moc a spomienky, ale aj vzkriesi čarodejnicu, ktorá žiada, aby ju nasledovala. Jorga sa úporne bráni, nechápe, prečo jej vazalstvo nemôže navždy pominúť. Čo sa stalo v dávnej minulosti, že duch čarodejnice nemôže odísť a zúfalo sa domáha jej pomoci?  Aké temné tajomstvá ešte vyjdú na svetlo sveta? Jorga sa musí rozhodnúť, či je jej sloboda dôležitejšia než tí, čo s Markusom zdieľajú spoločný osud…

JANA PRONSKÁ vyštudovala Strednú priemyselnú školu banícku a geologickú v Spišskej Novej Vsi. Ešte nedávno pracovala ako ekonómka v rodinnej firme, no v súčasnosti sa už na plný úväzok venuje iba písaniu. Z historických romancí Jany Pronskej sa doteraz predalo vyše 100 tisíc výtlačkov.

JORGA vychádza na 216 stranách. Maloobchodná cena 10,90  €.

Tags | , ,