Image Image Image Image Image

zelená knižnica

Najznámejšou edíciou vydavateľstva Slovenský Spisovateľ je ZELENÁ KNIŽNICA.

Už niekoľko rokov je vnímaná ako záruka dobrého napínavého čítania.

Scroll to Top

Na vrch

Novinky

16

mar
2021

V kategórii: Novinky

Vydal: Slovenský spisovateľ

NEVINNÁ HRA: Nový znamenitý triler Alex Dahl

Dňa16, mar 2021 | V kategórii: Novinky | Vydal: Slovenský spisovateľ

Autorka vo svojom najnovšom mimoriadne napínavom psychologickom trileri poukazuje aj na veľmi aktuálny celosvetový problém – na silu sociálnych médií a ich potenciálneho nebezpečenstva.  Prezrádzame na sociálnych sieťach o sebe príliš veľa?

Včera dcére dovolila prespať u kamarátky. Dnes má na svedomí jej únos… Fredrik a Elisa Blixovci žijú pokojný, predvídateľný, takmer až nudný život v malebnom nórskom mestečku Sandefjord. To sa však navždy zmení, keď ich sedemročná dcéra Lucia po noci strávenej u spolužiačky zmizne, akoby sa do zeme prepadla. Blixovci zažívajú tú najhoršiu nočnú moru, z ktorej niet úniku. Vyšetrovanie čoskoro ukáže, že únos dievčatka bol naplánovaný do najmenších detailov. V mysliach utrápených rodičov sa vynára množstvo znepokojivých otázok: Naozaj Luciu uniesla zločinecká sieť? Prečo si únoscovia vybrali práve ich dieťa? Je možné, že sa im chcel niekto pomstiť? Fredrik s Elisou postupne zisťujú, že ak chcú, aby sa im dcéra vrátila, dávno pochované tajomstvá z ich minulosti budú musieť opäť uzrieť svetlo sveta…

ALEX DAHL,  napoly Američanka, napoly Nórka, sa narodila v Osle a žije striedavo v nórskom Sandefjorde a v Londýne. Svoju literárnu dráhu začala publikovaním poviedok. Jej debutový román Chlapec pri dverách (Slovenský spisovateľ, 2019), ktorý zarezonoval aj u slovenských čitateľov, vyvolal mimoriadny medzinárodný ohlas a bol preložený do 10 jazykov. V slovenskom preklade vyšiel  autorke vlani tiež román Dievča s cudzím srdcom.

Z anglického originálu Alex Dahl: Playdate, ktorý vyšiel vo vydavateľstve Head of Zeus Ltd, London 2020, preložila Lenka Cinková.

Triler  NEVINNÁ HRA  vychádza  na 392 stranách, odporúčaná cena  14,90 €.

Tags |