Image Image Image Image Image

zelená knižnica

Najznámejšou edíciou vydavateľstva Slovenský Spisovateľ je ZELENÁ KNIŽNICA.

Už niekoľko rokov je vnímaná ako záruka dobrého napínavého čítania.

Scroll to Top

Na vrch

Novinky

01

feb
2022

V kategórii: Novinky

Vydal: Slovenský spisovateľ

DEDIČKIN SĽUB: Na Slovensko prichádza nová zaujímavá autorka

Dňa01, feb 2022 | V kategórii: Novinky | Vydal: Slovenský spisovateľ

Išla proti nepísaným pravidlám spoločnosti a svojej rodiny, aby dodržala sľub svojej umierajúcej priateľke. Prvá časť regentskej trilógie Tajomstvá vresovísk z pera uznávanej americkej spisovateľky Sarah E. Laddovej zavedie čitateľa na malebný anglický vidiek na začiatku devätnásteho storočia. V príbehu bohatom na historické detaily má svoje miesto vernosť, láska aj odpustenie. Ak ste fanúšikmi Jane Austenovej, budete milovať aj Sarah E. Ladd.

Dedičkin sľub

Dedička panstva Winterwood Amelia Barrettová sa ocitla v nezávideniahodnej situácii. Aby získala rozprávkový majetok, ktorý jej právom patrí, musí sa vydať, skôr než dovŕši dvadsiaty štvrtý rok. Navyše sľúbila umierajúcej priateľke, že sa postará o jej malú dcérku Lucy, a tento sľub je rozhodnutá stoj čo stoj dodržať. Jej snúbenec Edward Littleton však nechce o dieťati ani počuť… A tak keď po Lucy príde jej otec, námorný kapitán Graham Sterling, Amelia vymyslí nevídaný plán: zruší zasnúbenie s Littletonom a prehovorí kapitána, aby si ju bez otáľania vzal za ženu. Keď sa už-už zdá, že je všetko na najlepšej ceste, stane sa niečo nečakané a Amelia s Grahamom musia čeliť najťažšej skúške, akú im kedy osud pripravil. Od toho, ako sa s ňou popasujú, závisia životy nielen ich dvoch…

Sarah E. Ladd, absolventka Ball State University, je oceňovanou autorkou, ktorá vždy milovala regentské obdobie – oblečenie, hudbu, literatúru a umenie. Vysokoškolský výlet do Anglicka a Škótska potvrdil jej záujem o túto epochu a vážne začala písať v roku 2010. Odvtedy vydala niekoľko románov, príbehy ktorých sa odohrávajú v tejto ére.

Z anglického originálu The Heiress of Winterwood, ktorý vyšiel vo vydavateľstve Thomas Nelson, Nashville 2013, preložila Marta Gergelyová.

Román DEDIČKIN SĽUB vychádza na 336 stranách. Odporúčaná maloobchodná cena  13,90 €

Tags |