Image Image Image Image Image

zelená knižnica

Najznámejšou edíciou vydavateľstva Slovenský Spisovateľ je ZELENÁ KNIŽNICA.

Už niekoľko rokov je vnímaná ako záruka dobrého napínavého čítania.

Scroll to Top

Na vrch

Novinky

27

apr
2018

V kategórii: Novinky

Vydal: Slovenský spisovateľ

Novinka Diablova zajatkyňa, „Volali ho Diabol zo Spiša“

Dňa27, apr 2018 | V kategórii: Novinky | Vydal: Slovenský spisovateľ

Aj vo svojom najnovšom románe zostala Jana Pronská verná stredovekému Slovensku. Tentoraz sa inšpirovala povesťami opradenými Spišským hradom a na pozadí skutočných historických udalostí rozvinula dramatický príbeh lásky rebelského rytiera a krásnej kňažnej.

Až sestrina tragická smrť prinúti rytiera Rolanda Geregy­ho pozdvihnúť meč proti krutej vláde županovho synovca Balašu. Podarí sa mu dobyť kráľovský hrad, stane sa pá­nom Spiša a zároveň vzbúrencom, na ktorého poľuje nie­len miestna vrchnosť, ale aj poľské knieža Kazimír Kiov­ský, ktorému Roland zabil nádejného zaťa. Verní druhovia Rolanda presvedčia, aby zajal Kiovského dcéru kňažnú Annu a získal tak bohaté výkupné. Rytier však prítomnos­ťou mladej ženy na hrade nie je vôbec nadšený a pri každej príležitosti jej to dáva pocítiť…

Diablova zajatkyňa

Anna sa postupne dozvedá pravdu o Rolandovej minulosti a okolnostiach, za ktorých sa vzbúril, a začne sa na tem­ného rytiera dívať inými očami. Dokáže však presvedčiť Diabla zo Spiša, že ak bude mať v sebe vieru a nádej, všet­ko je možné? A akú cenu budú musieť obaja zaplatiť, aby sa naučili veriť láske, čo im vzklíčila v srdci?

„Až po pätnástich vydaných knihách som sa odvážila dotknúť dejín Spišského hradu,“ povedala na margo  Diablovej zajatkyne  autorka románu a dodala: „Spišský rebel Roland skutočne existoval, ale dohľadať o ňom nejaké informácie mi zabralo týždne. Fakty sú skutočne strohé, útržkovité, jeho príbeh som si skladala po vetách, krátkych zmienkach v mnohých knihách a listinách, ale bola to skutočne nádherná práca, ktorá ma bavila.“

JANA PRONSKÁ vyštudovala Strednú priemyselnú školu banícku a geologickú v Spišskej Novej Vsi. Ešte nedávno pracovala ako ekonómka v rodinnej firme, no v súčasnosti sa už na plný úväzok venuje iba písaniu. Z historických romancí Jany Pronskej sa doteraz predalo vyše 100 tisíc výtlačkov.

DIABLOVA ZAJATKYŇA vychádza 248 stranách. Maloobchodná cena 10,90 €.

Tags | ,