Image Image Image Image Image

zelená knižnica

Najznámejšou edíciou vydavateľstva Slovenský Spisovateľ je ZELENÁ KNIŽNICA.

Už niekoľko rokov je vnímaná ako záruka dobrého napínavého čítania.

Scroll to Top

Na vrch

Novinky

18

nov
2021

V kategórii: Novinky

Vydal: Slovenský spisovateľ

KEDYSI TU ŽILI VLKY: Ďalší triumf vychádzajúcej hviezdy literárneho sveta

Dňa18, nov 2021 | V kategórii: Novinky | Vydal: Slovenský spisovateľ

Román Charlotte McConaghyovej kladie znepokojivé otázky  o ľudstve, o prírode a o často desivých živočíšnych nutkaniach driemajúcich v každom z nás… Je to nezabudnuteľný príbeh o výnimočnej žene a jej zúfalom úsilí zachrániť tvory, ktoré miluje.

Kedysi tu žili vlky

Inti Flynnová prichádza do Škótska ako vedúca tímu biológov, ktorých úlohou je vypustiť štrnásť vlkov dravých do voľnej prírody v odľahlej časti Škótskej vysočiny. Inti dúfa, že sa jej podarí prinavrátiť život nielen zomierajúcej krajine, ale aj svojej dvojičke Aggie, traumatizovanej hroznými udalosťami, pre ktoré sa sestry odsťahovali z Aljašky.

Vedomie, akých krutostí sú ľudia schopní voči divokej prírode aj voči sebe navzájom, zmenilo Inti na nepoznanie. Vlkom sa však v novom prostredí prekvapivo darí, Inti pomaly stráca ostražitosť a otvára sa priateľstvám i láske. Jedného dňa sa objaví mŕtvola miestneho farmára a Inti vie, koho budú všetci viniť z jeho smrti. Podujme sa na riskantný krok, aby svojich vlčích zverencov ochránila. Ale ak farmára nezabili vlky, kto potom? A ako sa Inti zachová, keď zistí, že muž, do ktorého sa zaľúbila, je pravdepodobne hlavný podozrivý?

Austrálska spisovateľ ka Charlotte McConaghy vyštudovala scenáristiku a niekoľko rokov sa venovala tvorbe filmových a televíznych scenárov. Písať začala už ako tínedžerka – je autorkou ôsmich kníh pre mládež. Posledný let, jej prvý román pre dospelých, vyšiel súčasne v USA, Spojenom kráľovstve a Austrálii a vyvolal obrovský záujem v mnohých ďalších krajinách na celom svete.

Z anglického originálu Charlotte McConaghy: Once There Were Wolves, ktorý vyšiel vo vydavateľstve Flatiron Books, New York 2021, preložila Lenka Cinková.

Román  KEDYSI TU ŽILI VLKY vychádza na  336 stranách, odporúčaná cena 13,90  €.

Tags |