Image Image Image Image Image

zelená knižnica

Najznámejšou edíciou vydavateľstva Slovenský Spisovateľ je ZELENÁ KNIŽNICA.

Už niekoľko rokov je vnímaná ako záruka dobrého napínavého čítania.

Scroll to Top

Na vrch

Novinky

06

sep
2022

V kategórii: Novinky

Vydal: Slovenský spisovateľ

NAPOSPAS: Prišli ôsmi. Koľkí z nich prežijú?

Dňa06, sep 2022 | V kategórii: Novinky | Vydal: Slovenský spisovateľ

Strhujúci triler o tajomstvách, lžiach, zrade a prežití za každú cenu… Mrazivý, nervydrásajúci príbeh, od ktorého sa neodtrhnete, kým nedočítate poslednú stranu! Hra sa začína: Opustený ostrov.  Osem súťažiacich.  Reality šou, v ktorej niet víťazov.

napospas

Ôsmi ľudia – štyri ženy a štyria muži, ktorí sa dovtedy nepoznali -, sa dobrovoľne ocitnú na neobývanom ostrove pri pobreží Škótska, aby sa pred všadeprítomnými kamerami, no bez kontaktu s okolitým svetom pokúsili vytvoriť fungujúcu, sebestačnú komunitu. V drsných podmienkach, s minimom potrebného vybavenia. Majú na to necelý rok, potom po nich produkcia reality šou Posledné útočisko pošle loď a vrátia sa do civilizácie. Netrvá však dlho a súťažiacim sa tento „sociálny experiment“ načisto vymkne z rúk: namiesto toho, aby ťahali za jeden povraz, čoraz častejšie vznikajú medzi nimi roztržky, utvárajú sa a rušia účelové spojenectvá. Napätie na ostrove sa vystupňuje do krajnosti, keď v stanovenom termíne žiadna loď po osadníkov nepríde. Počiatočné antipatie väčšiny voči samotárskej Maddy, ktorá do žiadnej skupinky nezapadla, napokon prerastú do otvoreného nepriateľstva a Maddy s hrôzou zisťuje, že má proti sebe sedem na všetko odhodlaných zúfalcov… Na ostrov ich prišlo osem. Koľkým z nich sa podarí prežiť?

Talentovaná britská autorka SARAH GOODWIN úspešne vyštudovala tvorivé písanie na Bath Spa University. Žije a pracuje na vidieku v Hertfordshire. Popri vlastnej tvorbe sa venuje aj knižnému podcastu s názvom Witchfix. Napospas je jej debutový román.

Z anglického originálu Sarah Goodwin: Stranded, ktorý vyšiel vo vydavateľstve AVON, a division of HarperCollinsPublishers Ltd, London 2021, preložila Alexandra Ruppeldtová.

Román NAPOSPAS vychádza na  328 stranách, odporúčaná cena 14,90 €.

Tags | ,