Image Image Image Image Image

zelená knižnica

Najznámejšou edíciou vydavateľstva Slovenský Spisovateľ je ZELENÁ KNIŽNICA.

Už niekoľko rokov je vnímaná ako záruka dobrého napínavého čítania.

Scroll to Top

Na vrch

Novinky

17

sep
2019

V kategórii: Novinky

Vydal: Slovenský spisovateľ

STRÁŽCA NEVINNOSTI: Čo všetko sú ľudia schopní a ochotní urobiť kvôli láske?

Dňa17, sep 2019 | V kategórii: Novinky | Vydal: Slovenský spisovateľ

Po úspešných románoch zo stredovekého Anglicka Grófov synOchranca prichádza Kristína Brestenská s ich voľným pokračovaním – nádherným príbehom o láske, hriechu, odpustení a o tom, ako pieseň potulného speváka navždy zmenila životy dvoch ľudí.

Strážca nevinnosti

George de Romille sa po pomalej a bolestnej smrti svojho otca konečne stáva dedičom majetku a titulu lorda zo Skiptonu. Zhýralý otec mu zanechá spustnuté panstvo, prázdne sýpky i pokladnicu. Preto sa George rozhodne potlačiť svoju hrdosť a požiadať o pomoc švagra, ktorý je najmocnejším grófom v Anglicku. William de Warenne, manžel jeho sestry Amelie, žiada za poskytnutie pomoci protislužbu, a tak sa George vydáva na plavbu do Francúzska, aby v odľahlom kláštore vyhľadal grófovu vzdialenú príbuznú Annabelle de Angers a priviedol ju bezpečne do Anglicka. Počas spiatočnej cesty sa však na palube lode odohrá niečo, čo Annabelle zničí povesť a Georgeovi obráti život naruby…

„Strážca nevinnosti mal byť pôvodne akýmsi ukončením mojej prvej historicko-romantickej série. Dnes však nevylučujem, že sa niekedy v budúcnosti k danej sérii ešte vrátim,“ konštatuje autorka knihy.

Kristína Brestenská na narodila a žije v Nitre. Vyštudovala Slovenskú poľnohospodársku univerzitu. Knihy i písanie ju lákali už od detstva. S kamarátkami si ako osemročné založili spisovateľský klub. Jej vášňou sú historické romance. Debutovala románom Grófov syn.

ú historické romance – aj preto sa rozhodla napísať Grófov syn je jej knižný debut.

STRÁŽCA NEVINNOSTI vychádza na 288 stranách, maloobchodná cena 12,90  €.

Tags | ,