Image Image Image Image Image

zelená knižnica

Najznámejšou edíciou vydavateľstva Slovenský Spisovateľ je ZELENÁ KNIŽNICA.

Už niekoľko rokov je vnímaná ako záruka dobrého napínavého čítania.

Scroll to Top

Na vrch

Novinky

15

feb
2018

V kategórii: Novinky

Vydal: Slovenský spisovateľ

Tragédia v troch dejstvách – Skvelá detektívka prvý raz v slovenskom preklade

Dňa15, feb 2018 | V kategórii: Novinky | Vydal: Slovenský spisovateľ

Ako výstižne napísal popredný  medzinárodný týždenník  The Times Literary Supplement, v detektívke ide o vynikajúcu zápletku s prekvapujúcim rozuzlením. Len málo čitateľov uhádne, kto je vrah,  skôr než ho Hercule Poirot odhalí.

Tragédia v troch dejstvách

Keď na večeri, ktorú pre svojich priateľov zorganizuje bývalý herec sir Charles Cartwright, ktosi otrávi reverenda Babbingtona, nik nechápe, ako sa to mohlo stať. Kto by mohol chcieť ublížiť obľúbenému kňazovi? Na scénu prichádza Hercule Poirot, no ani jemu sa nepodarí zabrániť ďalšej vražde, pri ktorej príde o život priateľ sira Charlesa doktor Bartholomew Strange. A krátko nato jednej z pacientok doktora Strangea niekto pošle otrávené bonbóny. Tri úmrtia, ktoré na prvý pohľad nijako nesúvisia, poriadne potrápia detektíva.

www.agathachristie.com – zaregistrujte sa a staňte sa aj Vy oficiálnym fanúšikom legendárnej spisovateľky.

Agatha Christie je jednou z najpredávanejších spisovateliek všetkých čias. Odhaduje sa, že doteraz sa na svete predali vyše dve miliardy výtlačkov jej kníh. Počas života autorka napísala  66 románov, ktoré aj niekoľko desiatok rokov po jej smrti stále vychádzajú v mnohých krajinách. Svojimi inteligentnými príbehmi a precízne prepracovanými zápletkami oslovuje Christie aj v súčasnosti milióny čitateľov. A vďaka úspešným filmovým a televíznym adaptáciám aj milióny divákov.

Z anglického Three Act Tragedy do slovenčiny preložila  Lenka Cinková.

Tags | , ,