Image Image Image Image Image

zelená knižnica

Najznámejšou edíciou vydavateľstva Slovenský Spisovateľ je ZELENÁ KNIŽNICA.

Už niekoľko rokov je vnímaná ako záruka dobrého napínavého čítania.

Scroll to Top

Na vrch

Novinky

13

feb
2018

V kategórii: Novinky

Vydal: Slovenský spisovateľ

Stromy rastú do neba: Hlboko ľudský príbeh o tom, ako prežiť a zostať človekom

Dňa13, feb 2018 | V kategórii: Novinky | Vydal: Slovenský spisovateľ

Výnimočný debutový román slovenskej autorky prináša dojímavý príbeh plný drám, nešťastia, zúfalstva, nenávisti, ale aj lásky a radosti. Príbeh hlboko ľudský, akoby ho napísal sám život. Prostredníctvom pohnutých osudov hlavného hrdinu Ivona Gallová zároveň zachytáva sto rokov života na Slovensku od roku 1912 až po súčasnosť.

Stromy rastú do neba

Kariérna diplomatka o svojej prvotine prezradila, že aj keď je hlavná dejová línia jej románu fikciou, skrýva v sebe niektoré príbehy, ktoré sa skutočne stali a ktoré si vypočula ako dieťa počas prázdnin trávených na Liptove.

Milan Kasanický prežil chudobné, no krásne detstvo na Liptove u starých rodičov. Napriek tomu, že v mladosti zažil veľa príkoria a duševných i telesných útrap, ostal dobrým, láskavým človekom, vždy ochotným pomáhať druhým. Keď po tridsiatich rokoch strávených v cudzine prichádza na Slovensko, návratom na známe miesta sa snaží vyrovnať s ťaživou minulosťou.

Ivona Gallová vyštudovala Právnickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave a medzinárodné vzťahy na Inštitúte medzinárodných vzťahov. Je kariérna diplomatka, striedavo žije v Bratislave a v zahraničí.

Román Stromy rastú do neba vychádza na 192  stranách, maloobchodná cena 9,90  €.

Tags | ,