Image Image Image Image Image

zelená knižnica

Najznámejšou edíciou vydavateľstva Slovenský Spisovateľ je ZELENÁ KNIŽNICA.

Už niekoľko rokov je vnímaná ako záruka dobrého napínavého čítania.

Scroll to Top

Na vrch

Novinky

11

okt
2019

V kategórii: Novinky

Vydal: Slovenský spisovateľ

ODSÚDENÁ: Zákerné diagnózy súdia bez zákonov

Dňa11, okt 2019 | V kategórii: Novinky | Vydal: Slovenský spisovateľ

Jedna z najúspešnejších súčasných slo­venských spisovateliek prináša vo svojich románoch zložité, znepokojujúce, až kontroverzné témy. Tejto zásade ostala Lucia Sasková verná aj vo svojej najnovšej, ôsmej knihe s názvom Odsúdená.

Hlavná hrdinka musí nečakane čeliť krutej diagnóze, ktorá jej obráti naruby celý život. Má pocit, že ju ne­spravodlivo odsúdili na smrť, hoci sa ničím neprevinila – bez možnosti obhajoby či odvolania. Koniec jej života sa nezadržateľne blíži, a tak sa púšťa do boja. S prácou, okolím, najbližšími a v neposlednom rade sama so se­bou. Má len dve možnosti: buď začne žiť naplno, alebo bude nečinne čakať na koniec. Vyberie si prvú možnosť a opúšťa stereotypný život, na aký bola zvyknutá. Jej pohľad na svet je zrazu iný, oveľa intenzívnejšie vníma všetko, čo bolo kedysi pre ňu samozrejmosťou. Lebo to, že zdravie je v živote človeka najdôležitejšie, nie je klišé, ale realita, ktorú si človek uvedomí, až keď oň príde…

„Je to príbeh o živote aj o smrti, o láske, priateľstve, vzťahoch a o tom, že zákerné diagnózy súdia bez zákonov, či akýchkoľvek výčitiek, hocikoho, vinného, či nevinného. Hlavná hrdinka vie, čo ju čaká a usiluje sa žiť naplno… Avšak život mieša karty, jej osud sa prepletá s inými osudmi a nič nie je tak, ako sa na prvý pohľad zdá,“ prezrádza Sasková o svojom novom románe ODSÚDENÁ.

LUCIA SASKOVÁ , autorka úspešnej trilógie Zlatokopka, Nebezpečná a Prostitútka, je jedna z najčítanejších súčasných slovenských spisovateliek. Debutovala v roku 2012 románom Neznámych nemiluj, krátkym, no silným príbehom, ktorý pre veľký úspech vyšiel v druhom vydaní. Jej román Rozpoltená, ktorý vyšiel vlani, sa zaradil medzi jej najúspešnejšie tituly. Rodená Žilinčanka žije v Nitre a voľný čas venuje dvojnohým a štvornohým priateľom a priateľkám a písaniu.

Román ODSÚDENÁ vychádza 344  stranách. Maloobchodná cena 13,90 €.

Tags |