Image Image Image Image Image

zelená knižnica

Najznámejšou edíciou vydavateľstva Slovenský Spisovateľ je ZELENÁ KNIŽNICA.

Už niekoľko rokov je vnímaná ako záruka dobrého napínavého čítania.

Scroll to Top

Na vrch

Novinky

16

okt
2018

V kategórii: Novinky

Vydal: Slovenský spisovateľ

Rozpoltená – Jedna uteká pred pravdou, druhá pred smrťou

Dňa16, okt 2018 | V kategórii: Novinky | Vydal: Slovenský spisovateľ

Povolaním je personalistka. V zariadení pre duševne chorých nikdy nebola ani ako pozorovateľ ani ako pacient. Hoci kvôli autentickosti uvažovala o tom, či sa tam nedá „zavrieť“. Jej príbeh je však  napísaný natoľko dôveryhodne akoby ho napísal lekár – psychiater. Vo svojom najnovšom, v poradí siedmom románe sa Lucia Sasková vracia k téme, ktorou zaujala už v knihe Nebezpečná

Dve mladé ženy, dva životy, dva osudy. Spája ich spoločný lekár a psychiatrická klinika, napriek tomu sa nikdy nestretnú. Nie, toto nie je hádanka, toto je znepokojivý   príbeh, pri ktorom vám zo sily narušenej ľudskej psychiky budú naskakovať zimomriavky. Aký je život s halucináciami alebo masívnymi výpadkami pamäti? Čo sa deje v čase, ktorý si hlavné hrdinky nepamätajú? Dá sa takáto porucha utajiť pred blízkymi a okolím, dá sa s ňou normálne žiť? Jedna žena uteká pred pravdou, druhá pred smrťou, idú však tou istou cestou. Dostanú sa do rovnakého cieľa?

Rozpoltená

„Na príbehu som si dala obzvlášť záležať. Chcela som, aby ho moji čitatelia prežívali naozaj intenzívne a tak, akoby sa oni sami ocitli v koži hlavných hrdinov aj so všetkým, čo sa okolo nich deje“, povedala Lucia Sasková o románe Rozpoltená.

LUCIA SASKOVÁ, autorka úspešnej trilógie Zlatokopka, Nebezpečná a Prostitútka, je jedna z najčítanejších súčasných slovenských spisovateliek. Debutovala v roku 2012 románom Neznámych nemiluj, krátkym, no silným príbehom, ktorý pre veľký úspech vyšiel v druhom vydaní. Rodená Žilinčanka žije v Nitre a voľný čas venuje dvojnohým a štvornohým priateľom a priateľkám a písaniu.

Román ROZPOLTENÁ  vychádza 352  stranách. Maloobchodná cena 12,90 €.

Tags | ,