Image Image Image Image Image

zelená knižnica

Najznámejšou edíciou vydavateľstva Slovenský Spisovateľ je ZELENÁ KNIŽNICA.

Už niekoľko rokov je vnímaná ako záruka dobrého napínavého čítania.

Scroll to Top

Na vrch

Novinky

15

aug
2020

V kategórii: Novinky

Vydal: Slovenský spisovateľ

UNESENÁ Lucie Saskovej. Získajte v predpredaji knihu s podpisom

Dňa15, aug 2020 | V kategórii: Novinky | Vydal: Slovenský spisovateľ

Jednej z najčítanejších slovenských autoriek súčasnosti Lucii Saskovej vyjde už onedlho nový, v poradí deviaty román s krátkym, no veľmi výstižným názvom Unesená. Aj táto kniha je ďalším potvrdením nesporného talentu autorky a jej schopnosti nastoľovať zložité, kontroverzné témy. 

Do života jej vstúpi príliš dokonalý a príliš záhadný muž

Po tragickej smrti rodičov čaká hlavnú hrdinku život, na  aký nebola pripravená. Trápia ju vážne finančné problémy, a tak žije od výplaty k výplate a okrem práce nikam nechodí. Hoci nikoho nehľadala, úplnou náhodou jej do života vstúpi príťažlivý muž, ktorý na rozdiel od nej nemá núdzu o peniaze. Zdá sa jej však až príliš dokonalý a  najmä príliš záhadný, aby s  ním riskovala hlbší vzťah. Čím dlhšie sa s  ním stretáva, tým viac znepokojivých otázok si kladie: Prečo sa s  ňou Dávid neukazuje na verejnosti? Kde sa skrýva, keď sa neozve niekoľko týždňov? A prečo o svojej práci zaryto mlčí? Naozaj je to len pre jej dobro, alebo je za tým niečo viac? Hlavná hrdinka sa proti svojej vôli postupne ocitá vo svete, v  ktorom neexistuje dobro, ale iba zlo, vo svete, v ktorom ide o peniaze a o život – o nič viac, o nič menej. Odrazu nič nie je, ako sa zdá, nikto nie je tým, za koho sa vydáva, a ona sa musí rozhodnúť, na ktorej strane bude stáť.

Román Unesená vychádza 16. októbra, no už teraz majú fanúšikovia autorky možnosť získať exkluzívne iba na www.bux.sk knihu s podpisom autorky.

Lucia Sasková, autorka úspešnej trilógie Zlatokopka, Nebezpečná a Prostitútka, je jedna z najžiadanejších slovenských spisovateliek. Debutovala v roku 2012 románom Neznámych nemiluj, krátkym, no silným príbehom, ktorý pre veľký úspech vyšiel v druhom vydaní. Rodená Žilinčanka žije v Nitre a voľný čas venuje dvojnohým a štvornohým priateľom a priateľkám a písaniu.

Tags | ,