Image Image Image Image Image

zelená knižnica

Najznámejšou edíciou vydavateľstva Slovenský Spisovateľ je ZELENÁ KNIŽNICA.

Už niekoľko rokov je vnímaná ako záruka dobrého napínavého čítania.

Scroll to Top

Na vrch

Novinky

11

apr
2018

V kategórii: Novinky

Vydal: Slovenský spisovateľ

Vražda Rogera Ackroyda – Najlepšia detektívka všetkých čias

Dňa11, apr 2018 | V kategórii: Novinky | Vydal: Slovenský spisovateľ

Jeden z najslávnejších románov legendárnej spisovateľky Agathy Christie je považovaný za najlepšiu detektívku všetkých čias. Originálna zápletka a ešte originálnejšie rozuzlenie, na ktoré bola hrdá i samotná autorka, sú zárukou skvelého čitateľského zážitku. Po rokoch vychádza Vražda Rogera Ackroyda v novom slovenskom preklade.

Príbeh sa odohráva vo fiktívnom mestečku King’s Abbott. Roger Ackroyd, bohatý podnikateľ a vdovec, bol muž, čo vedel priveľa. Vedel, že žena, ktorú miluje a chce sa s ňou oženiť, otrávila svojho prvého manžela. Vedel, že ju niekto vydieral, aj že si sama vzala život. Krátko nato mu večernou poštou príde list, z ktorého sa má dozvedieť, kto je ten záhadný vydierač.

Ibaže Ackroyd zomrie skôr ako list dočíta – prebodnutý odzadu v obľúbenom kresle vo svojej pracovni. Vtedy na scénu prichádza priateľ zavraždeného, belgický detektív na dôchodku, ktorým nie je nik iný ako slávny Hercule Poirot…

Vražda Rodgera Ackroyda

Agatha Christie je jednou z najpredávanejších spisovateliek všetkých čias. Odhaduje sa, že doteraz sa na svete predali vyše dve miliardy výtlačkov jej kníh. Počas života autorka napísala  66 románov, ktoré aj niekoľko desiatok rokov po jej smrti stále vychádzajú v mnohých krajinách. Svojimi inteligentnými príbehmi a precízne prepracovanými zápletkami oslovuje Christie aj v súčasnosti milióny čitateľov. A vďaka úspešným filmovým a televíznym adaptáciám aj milióny divákov.

Z anglického The murder of Roger Ackroyd preložila Nina Mikušová.

Vražda Rogera Ackroyda vychádza na 232 stranách. Maloobchodná cena 10,90  €.

 

Tags | , ,