Image Image Image Image Image

zelená knižnica

Najznámejšou edíciou vydavateľstva Slovenský Spisovateľ je ZELENÁ KNIŽNICA.

Už niekoľko rokov je vnímaná ako záruka dobrého napínavého čítania.

Scroll to Top

Na vrch

Juliana Grayová

Beatriz Williams GrayJuliana Grayová, vlastným menom Beatriz Williamsová, žije so svojim manželom, dvoma neustrážiteľnými deťmi, bíglom pochybného pôvodu a dvomi mačkami. Vyrástla v Alabame a získala M.A. titul na Univerzite Tennessee a PhD. na Univerzite Cincinnati. Každé leto 11 rokov učila na fakulte určenej pre mladých aj už pokročilých spisovateľov. Práca ju nesmierne bavila a plánuje sa tam vrátiť. Začala písať už ako dieťa, aby odbúrala nespokojnosť zo zaradenia do nudnej triedy, a neskôr sa preorientovala na písanie romantiky, aby si nejako vynahradila nedostatok vhodných uchádzačov o ňu samotnú.

Juliana sa smeje, že hoci žije v Londýne, nikdy nestretla vojvodu, hoci raz sa delila o poplatky s budúcim barónom. Je to zvláštne, ale veľkým vzorom pre ňu je Shakespeare. Snaží sa vsadiť do svojich príbehov všetko to, čo robí Shakespeara Shakespearom: talianske prostredie, humor v alternatíve s vážnosťou až pátosom, magický realizmus, brilantné dialógy. Veľmi ju baví rešeršovanie, ktorému sa venuje väčšinu svojho dospelého života, nakoľko ju fascinuje obdobie pred prvou svetovou vojnou i vojna samotná. Na každú knihu sa teda dôkladne chystá.

  • Meno: Juliana Grayová
  • Miesto bydliska: pobrežie Connecticutu

Prečo píše

Juliana je romantička a je uchvátená emóciami erotickej lásky, tým, čo v našich životoch dokáže spustiť. Miluje, keď hrdinovia musia bojovať o svoje šťastie, musia sa pre toho druhého zmeniť či obetovať, pričom v historických časoch to vyznieva omnoho romantickejšie, než v dnešnej dobe plnej cynizmu.

Záľuby

Ak Juliana práve nepíše, zrejme číta, záhradníči, fotografuje svoje bláznivé mačky alebo robí zmrzlinu.

Kontakt:

Zdroj: http://www.julianagray.com/meet-juliana, http://www.julianagray.net/

 


Všetky diela: