Image Image Image Image Image

zelená knižnica

Najznámejšou edíciou vydavateľstva Slovenský Spisovateľ je ZELENÁ KNIŽNICA.

Už niekoľko rokov je vnímaná ako záruka dobrého napínavého čítania.

Scroll to Top

Na vrch

Tracy Anne Warrenová

Tracy Ann WarrenováJe najmladšia zo štyroch súrodencov – má dve sestry a jedného brata. Vyrástla v malom mestečku Ohio, promovala na Ohio State University a opustila domov i Ohio. Jej otec zomrel, prv než jej publikovali prvú knižku, čo Tracy Anne veľmi mrzí. Jej matka žije vo Virgínii. Vlastní tri zachránené siamske mačky a jej okná sú plné orchideí a afrických fialiek. Nemá absolútne žiadny čas, hoci je skôr domased a ak nepíše, robí vždy čosi okolo domácnosti. Miluje filmy, TV, čítanie – najmä jej vzor LaVyrle Spencerovú, Judith McNaughtovú, výnimku netvorí ani J. K. Rowlingová (Harry Potter). Jej obľúbeným jedlom je čokoláda, obľúbenou postavou Harry Potter, obľúbeným seriálom Downtown Abbey. Je nočnou sovou a ako spisovateľka na plný úväzok pracuje päť-šesť dní v týždni 6-8 najmä nočných hodín.

  • Meno: Tracy Anne Warrenová
  • Miesto bydliska: Maryland, USA

Prečo píše

Čo si len Tracy Anne dokáže spomenúť, odjakživa si vymýšľala príbehy. Tvorba je podstatou jej samej. Nikdy jej nenapadlo napísať knihu, až kým na strednej škole nezačala chodiť na kreatívny literárny krúžok a učiteľka jej povedala, že má talent. V sedemnástich napísala podľa vlasných slov strašnú cestovateľskú romancu, ktorú poslala do vydavateľstva a následne jej zaslali obyčajný zamietací formulár. Trvalo celé roky (sama Tracy Anne radšej nepovie, koľko rokov to bolo), kým nabrala odvahu znovu písať. Tracy Anne hovorí, že písanie si zvolilo ju, nie naopak. Dokonca aj v čase, kým odolávala písaniu, príbehy v hlave ju neopúšťali. Viedla si denník, do ktorého zaznamenávala jednotlivé myšlienky. O tom, že by mohla byť raz spisovateľkou, ani nesnívala. Spisovateľstvo považovala za nepraktické povolanie a myslela si, že obyčajní ľudia nemajú šancu vydať knihu. Napokon sa odhodlala skúsiť to znovu. Od chvíle, kedy sa rozhodla vydať svoj prvý román, trvalo ďalších 4,5 roka, kým skutočne vyšiel. Trpezlivosť evidentne ruže prináša – išlo o titul Podvedený vojvoda, ktorý sa vydavateľstvu natoľko zapáčil, že jej navrhli urobiť z tejto knihy trilógiu, a svetoznáma pani spisovateľka Tracy Anne Warrenová bola na svete.

O svojej tvorbe

Tracy Anne pracuje najmä na sériách, pretože jej umožňujú väčšmi spoznávať postavy. „Cestujú“ z románu do románu a aj čitatelia vďaka tomu majú lepšiu možnosť spoznať svojch hrdinov vo viacerých životných situáciách, prípadne sledovať ich život po happyende predchádzajúceho dielu. Je to výzva, no zároveň väčšia zábava. Aj sama Tracy Anne sa rada vracia do sveta, ktorý už dôverne pozná – a ďalej ho rozvíja. Pozoruje ľudí a intuitívne odhaduje, ako rôzne typy budú reagovať v rovnakých situáciách. Na tomto základe stavia svojich hrdinov, o korých však tvrdí, že nezobrazujú skutočných ľudí. Pri písaní im vytvorí základné črty a počas tvorby sa ich charakter ďalej rozvíja. Každý hrdina i hrdinka musí mať svoje klady i zápory. Pracuje v pracovni, zriedkakedy mimo nej. Máva zapnutý iPod a počúva pritom klasickú hudbu alebo inštrumentálne soundtracky z filmov. Zbožňuje čaj, takže rozvoniavajúci hrnček musí mať vždy po ruke, rovnako ako tri mačacie asistentky. Okupujú väčšinu tlačiarenského kútika, časť písacieho stola a kartotéku.

Motto

Nikdy, ale naozaj nikdy sa nevzdávať.

Kontakt:

  • Facebook: Tracy Anne Warren
  • tracyannewarren.com

zdroj: http://www.thereadingcafe.com/tracy-anne-warren-happily-bedded-bliss-review-interview-giveaway/, http://www.aromancereview.com/interviews/tracyannewarren.phtml


Diela: