Image Image Image Image Image

zelená knižnica

Najznámejšou edíciou vydavateľstva Slovenský Spisovateľ je ZELENÁ KNIŽNICA.

Už niekoľko rokov je vnímaná ako záruka dobrého napínavého čítania.

Scroll to Top

Na vrch

Jane Featherová

Jane FeatherNarodila sa v roku 1945 v Káhire, ale keď dosiahla tri roky, rodičia sa presťahovali do južného Anglicka, kde prežila typické anglické detstvo, v ktorom sa kládol silný dôraz na literatúru a jazyk. Vyštudovala sociológiu na Oxforde. Písať začala v roku 1984 pod pseudonymom Claudia Bishopová a zaujímavé je, že svoju úspešnú kariéru odštartovala románmi zo súčasného prostredia. Historické romance prišli na rad v roku 1986 a získala si nimi celosvetovú obľubu. Má na konte vyše 50 románov a predala viac ako 11 miliónov výtlačkov. Stále usilovne píše a stále zbožňuje svoju prácu. Je známa tým, že príbehy sa nebojí zasadiť do rôznych prostredí – od regentského Anglicka cez Rusko či Afganistan. Nielen vďaka tomu je každý jej príbeh silne originálny, neopakujú sa.

  • Meno: Jane Featherová, vlastným menom Jane Robothamová
  • Miesto bydliska: Washington D.C.

Prečo píše

Vždy mala veľmi blízko k historickým románom, a hoci vyštudovala sociológiu, jej pravou láskou sú história a literatúra. Obľúbení autori sú: Alexandre Dumas, Baroness Orczy, Daphne du Maurier, Georgette Heyer, Thackeray, Robert Graves. Jane tvrdí, že písať by asi nezačala, keby sa s manželom v roku 1981 nepresťahovali do USA.

O svojej tvorbe hovorí

Jane zbožňuje, ak dej zasadí do náročného historického obdobia, resp. ak vytvorí čím komplexnejšiu a komplikovanejšiu postavu, pri ktorých musí prekonávať prekážky, aké jej samotný príbeh kladie pod nohy. Vždy si nájde nejakú zaujímavú historickú skutočnosť a okolo nej uvije svoj príbeh. Špeciálne si užila príbeh zasadený na koniec 19. storočia v Afganistane v čase kábulskej masakry. Hovorí, že to bola ešte len výzva – stvoriť romantický príbeh v historickej udalosti, ktorú prežil jeden, jediný človek… Takisto sa jej veľmi dobre pracuje s postavami, ktoré už majú niečo prežité, skrývajú temné tajomstvo, majú za sebou sexuálne skúsenosti… Poskytuje jej to viacero možností pracovať so svojím svetom.

Kontakt:  janefeatherauthor.com

Zdroj: http://www.simonandschuster.com/authors/Jane-Feather/37072893/interviews/all-the-queens-players-qa/172,  https://allaboutromance.com/writers-side/writers-corner/jane-feather-interview-2007/


Všetky diela: