Image Image Image Image Image

zelená knižnica

Najznámejšou edíciou vydavateľstva Slovenský Spisovateľ je ZELENÁ KNIŽNICA.

Už niekoľko rokov je vnímaná ako záruka dobrého napínavého čítania.

Scroll to Top

Na vrch

Cecilia Grantová

Cecilia GrantováPracuje na čiastočný úväzok v informačno-technologickej oblasti. Tvrdí však o sebe, že z IT oblasti má tak málo znalostí, koľko si len môže dovoliť, aby pritom zostala IT odborníkom. Žije so svojím manželom, ktorý je tiež spisovateľ, s dvomi deťmi knihomoľmi a má aj mačku a psa.

  • Meno: Cecilia Grantová
  • Miesto bydliska: Seattle, Washington

Prečo píše:

Pred viac než 15 rokmi jej priateľka založila literárny krúžok a navrhla, aby sa Cecilia tiež pridala. Ich cieľom bolo písať romány z regentského Anglicka. Cecilia vtedy ani netušila, čo to znamená. Preto si požičala množstvo kníh, pustila sa do štúdia a skúšala napísať svoj prvý príbeh. Nepáčilo sa jej to. O niečo neskôr stretla inú kamarátku, ktorá si to chcela prečítať a tá ju napokon donútila príbeh dokončiť, pretože chcela vedieť, čo sa stane ďalej. Cecilia hovorí, že toto bolo to, čo ju podnietilo nevzdať sa, pretože pre autora nič nie je motivujúcejšie, ako čitateľ, ktorý chce poznať pokračovanie. Vylepšila teda zápletku a upravila historické detaily. Celý proces od začiatku až do konca trval 11 rokov. Za ten čas sa definitívne zaľúbila do svojich postáv, prostredia, do tvorby ako takej.

O svojej tvorbe hovorí:

Píše romantiku, pretože má veľkú záľubu v prekonávaní prekážok, v opise ľudí, ktorých láske nič nepraje, ale oni to nakoniec zvládnu. Zameriava sa na regentské obdobie práve preto, že pre ženu bolo v tom čase dobré manželstvo priam kľúčové. Rozvody totiž ešte neboli možné, prišli až s viktoriánskou érou. Manžel bol teda pre ženu všetkým – do jeho či jej smrti až navždy.

Záľuby:

Rada v rádiu počúva baseball a hrá ho aj so svojou rodinou. So smiechom dodáva, že obyčajne končí posledná. Trávi čas v záhrade, ale len toľko, aby niečo vypestovala, pretože zbožňuje doma vypestovanú zeleninu, ale neznáša záhradníčenie. Zbiera aj staré mince. Tvrdí, že nikto si nepraje stáť za ňou v Starbuck, kým zúfalo hľadá v peňaženke platnú mincu.

Kontakt:

Zdroj:  http://ceciliagrant.com/about.php, https://romancewritersonthejourney.wordpress.com/2010/05/16/meet-debut-novelist-cecilia-grant/


Všetky diela: